PŚ: Małysz drugi, mimo trzynastej pozycji po pierwszej serii

W ostatnich zawodach Pucharu Świata w skokach narciarskich ponownie zwyciężył Simon Ammann. Jednak w drugiej serii to Adam Małysz był bezkonkurencyjny. Daleki lot na 136,5 metra dał mu dużą przewagę nad rywalami, którzy systematycznie zajmowali miejsca za nim. Skutkiem tego był awans Polaka z 13. miejsca na 2. Trzeci na podium był Andreas Kofler.
W pierwszej serii przed skokiem Małysza obniżono belkę. Osiągnął wtedy zaledwie 128,5 metra. Po odjęciu 17 punktów i skokach innych zawodników był 13. Świetnie wypadł za to Andreas Kofler (139,5 metra).

Adam Małysz Andreas Kofler

Pozostali nasi reprezentanci – Kamil Stoch, Stefan Hula i Łukasz Rutkowski, również weszli do serii finałowej. Ostatecznie zajęli kolejno 22., 26. i 28. miejsce.

Adam Małysz Simon Ammann

W klasyfikacji generalnej zwyciężył oczywiście Simon Ammann i to on odebrał dzisiaj Kryształową Kulę. Za nim uplasował się Thomas Morgenstern i Gregor Schlierenzauer. Adam Małysz dzięki ostatniej dobrej formie awansował na 5. miejsce.