Puchar Świata w skokach narciarskich: Kofler wygrał w Kuusamo. Małysz dziewiąty

2010.11.28//  D. Pęgiel
Austriaccy skoczkowie zdominowali konkursy inaugurujące Puchar Świata – wczoraj wygrali w skokach drużynowych, a dzisiaj zajęli dwa pierwsze miejsca w indywidualnych. Na podium stanęli kolejno: Andreas Kofler, Thomas Morgenstern i Szwajcar Simon Amman. Adam Małysz zajął dziewiąte miejsce, a pozostali Polacy nie zdołali awansować do drugiej serii.
Andreas Kofler Andreas Kofler
Adam Małysz Adam Małysz

Zwycięzca dzisiejszych zmagań uzyskał 145,5 oraz 143,5 m, drugi z Austriaków skoczył na odległość 142 i 145,5 m, a szwajcarski zawodnik na 142,5 i 138 m.

Adam Małysz w pierwszej serii poszybował na 133,5 m, co dało mu 12. miejsce. W drugiej najlepszy z Polaków uzyskał 130 m. Do zwycięzcy stracił łącznie 49 punktów.

Pozostali polscy skoczkowie wypadli słabo: Kamil Stoch zajął 34. miejsce (122 m), Stefan Hula - 38. (120 m), a Marcin Bachleda uplasował się na 40. (115 m).