Obraniak debiutuje, Polska wygrywa

Polska pokonała w ostatnim meczu towarzyskim przed eliminacjami do mistrzostw świata Grecją 2:0. Do pokonania Mistrzów Europy sprzed pięciu lat w znacznym stopniu przyczynił się debiutujący w polskiej kadrze Ludovic Obraniak.

Na początku spotkania Leo Beenhakker zaskoczył wszystkich sadzając Obraniaka na ławce rezerwowych. W tym czasie na boisku nieskutecznością raził Euzebiusz Smolarek. Mimo to Polacy przeważali w pierwszej części spotkania. Kilka bardzo dobrych akcji powinno dać chociaż minimalne prowadzenie biało-czerwonym.

W drugiej połowie na boisku pojawił się wyczekiwany przez wszystkich Ludovic Obraniak, który szczęśliwie po strzale Wasilewskiego odbił piłkę, która powędrowała do bramki Greków. wystarczyły trzy minuty aby debiutant wpisał się na listę strzelców. Swoją drugą bramkę zdobył po akcji Błaszczykowski-Brożek wykańczając ją pięknym wolejem.

Polska - Grecja 2:0 (0:0)

Bramki: 1:0 Obraniak (48. po strzale Wasilewskiego), 2:0 Obraniak (79. z podania Brożka)

Polska: Artur Boruc - Marcin Wasilewski, Michał Żewłakow, Dariusz Dudka, Jacek Krzynówek - Jakub Błaszczykowski (83-Marek Saganowski), Rafał Murawski (75-Tomasz Jodłowiec), Mariusz Lewandowski, Euzebiusz Smolarek (46-Ludovic Obraniak) - Roger Guerreiro (75-Wojciech Łobodziński) - Robert Lewandowski (55-Paweł Brożek)

Grecja: Konstantinos Chalkias - Loukas Vyntra, Sokratis Papastathopoulos (53-Avraam Papadopoulos), Evangelos Moras (46-Sotirios Kyrgiakos), Nikolaos Spyropoulos - Georgios Karagounis (63-Christos Patsatzoglou), Konstantinos Katsouranis, Alexandros Tziolis (80-Nikolaos Liberopoulos) - Dimitrios Salpingidis (46-Theofanis Gekas), Georgios Samaras, Angelos Charisteas (46-Ioannis Amanatidis)