NBA: Miami Heat wygali z Celtics. Lakers przegrali na starcie sezonu

Rozpoczą się 67. sezon koszykarskiej ligi NBA! W pierwszym spotkaniu Miami Heat pokonało 120:107 Boston Celtics. Obrońcy tytułu przed meczem otrzymali mistrzowskie pierścienie za triumf w poprzednim sezonie. Gospodarze ani na moment nie pozostawili złudzeń kto jest zdecydowanym faworytem do zwycięstwa. Już po pierwszej połowie wypracowali sobie 19-punktową przewagę i tylko ją kontrolowali.
Nie zawiedli najlepszy zawodnicy mistrzowskiego zespołu. LeBron James zdobył 26 punktów i miał 10 zbiórek w 28 minut. Z kolei Dwyane Wade dołożył 29 punktów. Na parkiecie w drużynie Żarów zadebiutował Ray Allen, najlepszy zawodnik w rzutach za trzy punkty, ktory przez ostatnie pięć lat grał dla ekipy z... Bostonu.

Komplet wyników:

• Cleveland Cavaliers - Washington Wizards 94:84
  • Miami Heat - Boston Celtics 120:107
  • Los Angeles Lakers - Dallas Mavericks 91:99

NBA: Miami Heat wygali z Celtics. Lakers przegrali na starcie sezonu NBA: Miami Heat wygali z Celtics. Lakers przegrali na starcie sezonu