NBA: Magic goni Celtics w walce o finał NBA

Orlando Magic na własnym parkiecie pokonało 113:92 zespół Boston Celtics, w piątym meczu finału Konferencji Wschodniej. Dzięki temu podopieczni Stana van Gundy’ego podnieśli stan rywalizacji na 2:3 i nadal liczą się w walce o awans.
Gospodarze zagrali pewnie, a do zwycięstwa poprowadził ich Jameer Nelson, który zdobywając 24 punkty okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem na boisku.

NBA - Orlando Magic vs. Boston Celtics - Mecz 5 - Play-off - 26.05.2010 NBA - Orlando Magic vs. Boston Celtics - Mecz 5 - Play-off - 26.05.2010

Marcin Gortat tym razem pojawił się na parkiecie na 20 minut. W tym czasie zaliczył 4 zbiórki, techniczne przewinienie i dwa punkty.

Goście polegli, bo w kiepskiej formie byli Ray Allen i Kevin Garnett, którzy w sumie zdobyli 19 punktów. Najlepiej w ich drużynie wypadł Rasheed Wallace, który w 18 minut powiększył wynik o 21 punktów.

Szósty mecz odbędzie się w Bostonie, w piątek 28 maja.