Mundial 2014: Holandia ostatnim półfinalistą. Zadecydowały rzuty karne!

Konia z rzędem temu, kto przypuszczał, że ostatni ćwierćfinał mistrzostw świata rozstrzygnie się dopiero po rzutach karnych. Holandia do spotkania z Kostaryką przystępowała w roli zdecydowanego faworyta bukmacherów, ale przez 120 minut nie potrafiła znaleźć przepisu na pokonanie Keylora Navasa.

Reprezentacja Holandii w piłce nożnej Reprezentacja Holandii w piłce nożnej

„Pomarańczowi” często byli przy piłce, próbując atakiem pozycyjnym wykreować sobie dogodną okazję do strzelenia gola, ale w pierwszej połowie poza niezłym uderzeniem Wesleya Sneijdera na boisku w Salwadorze nie działo się nic wartego uwagi.

Arjen Robben

Oba zespoły przez cały czas były bardzo zdyscyplinowane taktycznie i nie pozwoliły swojemu rywalowi otworzyć drogi do bramki. Stan pojedynku nie uległ zmianie także po dogrywce i sędzia zarządził konkurs „jedenastek”.

W rzutach karnych minimalnie lepszy był zespół z Europy, zwyciężając 4:3. Warto pochwalić dobrą zmianę Louisa van Gaala, który między słupkami postanowił zastąpić Jaspera Cilessena Timem Krulem.

Jak się okazało, był to strzał w „10”, bo golkiper Newcastle skutecznie interweniował przy uderzeniach Bryana Ruiza oraz Michaela Urmana. Z kolei Holendrzy z Arjenem Robbenem i Robinem van Persiem na czele nie chybili ani razu, bez problemu wytrzymując spoczywającą na nich presję.
Holandia w półfinale brazylijskiego mundialu zmierzy się z Argentyną. „Albicelestes” skromnie, bo 1:0 ograli w sobotę w Brasilli reprezentację Belgii.

Wynik meczu: Holandia 0:0 Kostaryka, karne: 4:3.