Mecze towarzyskie: Bramkowy festiwal Japończyków, remis Francji z Albanią (wideo)

Reprezentacja Japonii odniosła przed własną publicznością niezwykle przekonywujące zwycięstwo nad Hondurasem. Drużyna z Kraju Kwitnącej Wiśni zaaplikowała swoim rywalom aż sześć bramek, zachowując przy tym czyste konto. Tak wysoka wygrana Azjatów jest małą niespodzianką, bo postawa Keisuke Hondy i spółki na tegorocznym mundialu w Brazylii pozostawiała sporo do życzenia.
Żadnych powodów do radości nie dali swoim kibicom Francuzi. „Trójkolorowi” tylko zremisowali 1:1 w piątkowym sparingu z Albanią. Pod koniec pierwszej połowy na prowadzenie nieoczekiwanie wyszli piłkarze z Bałkanów, ale podopieczni Deschampsa w 73. minucie wyrównali stan pojedynku po precyzyjnym uderzeniu Antoine’a Griezmanna.
W innych towarzyskich potyczkach ekipa z Jordanu uległa 1:0 Korei Południowej, a Kolumbia okazała się lepsza od Stanów Zjednoczonych (2:1).

Reprezentacja Francji w piłce nożnej Reprezentacja Francji w piłce nożnej Reprezentacja Francji w piłce nożnej