Manchester United wyeliminowany z Pucharu Ligi przez Sunderland

Kolejna kompromitacja piłkarzy Manchesteru United. Tym razem mistrzowie Anglii zostali wyeliminowali przez Sunderland w półfinale Pucharu Ligi. W pierwszym spotkaniu Czerwone Diabły przegrały 1:2, ale w rewanżu mieli odrobić straty i przypieczętować awans do wielkiego finału, gdzie czeka już Manchester City. Podopieczni Davida Moyes`a po 90 minutach zdołali wygrać 1:0, ale taki wynik oznaczał dogrywkę.
W niej o mały włos nie przegrali w ostatnich minutach. Fatalny błąd po strzale Phillipa Bardsleya popełnił David De Gea i było 1:1. Rzutem na taśmę wynik zdołał szczęśliwie zmienić Javier Hernandez. W serii rzutów karnych Manchester United po prostu się ośmieszył, mając problemy w ogóle z trafieniem w światło bramki.

Manchester United wyeliminowany z Pucharu Ligi przez Sunderland Manchester United wyeliminowany z Pucharu Ligi przez Sunderland

- Mieliśmy okazje w końcowych minutach, żeby strzelić gola, ale tego nie zrobiliśmy. Skończyło się rzutami karnymi i w naszym wykonaniu były one koszmarne. W półfinałach zawsze będzie przegrany i tym razem przytrafiło się to nam. Wiem, że gol, jaki straciliśmy, był pechowy. To było naprawdę słabe. Spodziewałbym się lepszej dyspozycji, ale znów powiem, że takie rzeczy się zdarzają – powiedział Moyes.