MŚ w Daegu: Usain Bolt, Matthias de Zordo i Sally Pearson zwyciężyli w swoich konkurencjach

Jamajczyk Usain Bolt zwyciężył w biegu na 200 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w południowokoreańskim Daegu, osiągając czas 19,40 sekundy. Za jego plecami finiszowali: zawodnik USA - Walter Dix (19,70 sekundy) oraz Francuz Christophe Lemaitre (19,80 sekundy).
Niemiec Matthias de Zordo zdobył złoty medal w rzucie oszczepem. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zdeklasował rywali, uzyskując już w pierwszej próbie 86,27 metra. Na drugim miejscu zakończył rywalizację obrońca tytułu Norweg Andreas Thorkildsen, trzeci był Kubańczyk Guillermo Martinez.

Usain Bolt Matthias de Zordo

Świetnie wypadła w biegu na 100 metrów przez płotki Sally Pearson. Australijska zawodniczka, bijac rekord mistrzostw świata (12,28 sekundy), zdobyła złoty medal. Drugie miejsce na podium przypadło reprezentantkom Stanów Zjednoczonych - Danielle Carruthers i Dawn Harper, które uzyskały jednakowy wynik (12,47 sekudny).