2011.09.03//  D. Pęgiel
Jamajczyk Usain Bolt zwyciężył w biegu na 200 metrów podczas lekkoatletycznych Mistrzostw Świata w południowokoreańskim Daegu, osiągając czas 19,40 sekundy. Za jego plecami finiszowali: zawodnik USA - Walter Dix (19,70 sekundy) oraz Francuz Christophe Lemaitre (19,80 sekundy).
Niemiec Matthias de Zordo zdobył złoty medal w rzucie oszczepem. Reprezentant naszych zachodnich sąsiadów zdeklasował rywali, uzyskując już w pierwszej próbie 86,27 metra. Na drugim miejscu zakończył rywalizację obrońca tytułu Norweg Andreas Thorkildsen, trzeci był Kubańczyk Guillermo Martinez.
Usain Bolt Usain Bolt
Matthias de Zordo Matthias de Zordo
Sally Pearson Sally Pearson

Świetnie wypadła w biegu na 100 metrów przez płotki Sally Pearson. Australijska zawodniczka, bijac rekord mistrzostw świata (12,28 sekundy), zdobyła złoty medal. Drugie miejsce na podium przypadło reprezentantkom Stanów Zjednoczonych - Danielle Carruthers i Dawn Harper, które uzyskały jednakowy wynik (12,47 sekudny).