MP: Kowalczyk i Kreczmer mistrzami biegów narciarskich

W Szklarskiej Porębie - Jakuszycach odbyły się Mistrzostwa Polski w biegach narciarskich. W biegu techniką dowolną na dystansie 5 kilometrów zwyciężyła Justyna Kowalczyk. Maciej Kreczmer okazał się najlepszy w rywalizacji na dwukrotnie dłuższej trasie.

Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Kowalczyk jak zwykle zaprezentowała świetną formę i pokonała rywalki bez większego problemu. Drugie miejsce przypadło Agnieszce Szymańczak, która dobiegła do mety ze stratą 32,6. Trzecią lokatę wywalczyła Paulina Maciaszek odnotowując stratę 40,7 s.

Justyna Kowalczyk

W zmaganiach mężczyzn brylował Maciej Kreczmer. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Michałek, który przekroczył linię mety ze stratą 11,9 s. Trzeci był Maciej Starga ze stratą 46,8 s do zwycięzcy.