Biegi narciarskie: Kowalczyk 2. w Drammen. Zwycięstwo Bjoergen

2011.02.19//  D. Pęgiel
Norweżka Marit Bjoergen wygrała sobotni bieg na 10 km techniką klasyczną w norweskim Drammen. Na podium znalazły się także: Justyna Kowalczyk i Finka Aino-Kaisa Saarinen. Zawody w Drammen to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w środę Mistrzostwami Świata w Oslo.

Na pierwszym pomiarze czasu (po 1,7 km) na pierwszej pozycji znajdowała się Norweżka Marit Bjoergen (5:03,9). Druga była reprezentantka Finlandii Aino-Kaisa Saarinen (+4,3), a na trzecia - Justyna Kowalczyk (+7,3). Na drugim pomiarze czasu (po 5 km) polska biegaczka zajmowała już drugą pozycję ze stratą 12,3 sekundy do najlepszej z Norweżek.
Justyna Kowalczyk
Justyna Kowalczyk Justyna Kowalczyk

Marit Bjoergen była dziś niedościgniona dla pozostałych zawodniczek. Norweżka sobotnie zmagania zakończyła ze świetnym czasem 27:31,9. Na drugiej lokacie sklasyfikowana została Justyna Kowalczyk (+17,3), a ostatnie miejsce na podium zajęła Aino-Kaisa Saarinen (+23,6)