Londyn 2012: Łukasz Kubot odpadł już w I rundzie

Łukasz Kubot przegrał 3:6, 6:7 (4-7) z Grigorem Dimitrowem w meczu I rundy turnieju tenisistów podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Bułgar po raz drugi okazał się lepszy od Polaka w ostatnim czasie - kilka dni wcześniej wyeliminował go w turnieju w Gstaad, wygrywając w ciągu zaledwie godziny. W pierwszym secie rywal zdołał przełamać naszego najlepszego tenisistę już przy pierwszym jego podaniu, a później tylko utrzymywał swój serwis do końca.

Londyn 2012: Łukasz Kubot odpadł już w I rundzie Londyn 2012: Łukasz Kubot odpadł już w I rundzie

W drugiej odsłonie Kubot wyszedł na prowadzenie 5:2 i miał nawet piłkę setową. Niestety niewykorzystana okazja bardzo szybko się zemściła i Dimitrow zdołał doprowadzić do remisu. Set ten musiał rozstrzygnąć tie break, a w nim niestety górą okazał się Bułgar.