Liga Światowa: Polska wygrała z Kanadą w Brazylii

W trzecim turnieju grupy B Ligi Światowej, który rozgrywany jest w Brazylii, reprezentacja polskich siatkarzy pokonał 3:0 (25:20, 25:20, 25:18) Kanadę. Spotkanie rozgrywane w cieniu Euro 2012 nie dostarczyło tylu emocji, co chociażby tydzień temu w rywalizacji z Canarinhos. Początek pierwszego seta choć był wyrównany, to jednak na drugą przerwę techniczną schodziliśmy przy prowadzeniu 16:10, by następnie spokojnie dograć partię do końca.

Liga Światowa: Polska wygrała z Kanadą w Brazylii Liga Światowa: Polska wygrała z Kanadą w Brazylii

Druga odsłona był bardziej zacięta, jednak niemal cały czas utrzymywaliśmy kilku punktową przewagę. W samej końcówce udało nam się nieco odskoczyć i dość pewnie wygrać drugiego seta. Podopieczni Andrea Anastasiego prezentowali się znakomicie, co w pełni udokumentowali w trzecim secie którego wygrali bez większych problemów od osiemnastu. Jutro kolejne spotkanie - zagramy z Finlandią, która jako jedyna zdołała nas pokonać jak na razie w tegorocznej edycji.