Liga Europejska: Lech Poznań przegrał ze Sportingiem Bragą

Piłkarze Lecha Poznań przegrali ze Sportingiem Bragą 0:2 czwartkowe spotkanie rewanżowe 1/16 finału Ligi Europejskiej. Dzięki dzisiejszej wygranej do kolejnej rundy turnieju awansował portugalski zespół, który w dwumeczu zwyciężył 2:1.
Mistrz Polski rozpoczął mecz od groźnej akcji, której nie wykorzystał Stilić. Chwilę później zemściła się sytuacja zmarnowana przez Bośniaka. Błąd Kotorowskiego wykorzystał w 8. minucie Alan. Pierwsza połowa niezaprzeczalnie należała do gospodarzy, którzy swoją wyższość potwierdzili strzelając drugą bramkę w 36. minucie, kiedy to błąd Bosackiego wykorzystał Lima.

liga europejska liga europejska

Drugą część spotkania Lechici rozpoczęli od zdecydowanych ataków. Jednak najgroźniejszą sytuację poznaniacy stworzyli dopiero w końcówce pojedynku, kiedy to piłka uderzona przez Wilka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie gospodarze zdołali utrzymać korzystny dla siebie wynik, który dał im awans do kolejnej rundy Ligi Europejskiej.