Liga Europejska: Lech Poznań przegrał ze Sportingiem Bragą

2011.02.24//  D. Pęgiel
Piłkarze Lecha Poznań przegrali ze Sportingiem Bragą 0:2 czwartkowe spotkanie rewanżowe 1/16 finału Ligi Europejskiej. Dzięki dzisiejszej wygranej do kolejnej rundy turnieju awansował portugalski zespół, który w dwumeczu zwyciężył 2:1.
Mistrz Polski rozpoczął mecz od groźnej akcji, której nie wykorzystał Stilić. Chwilę później zemściła się sytuacja zmarnowana przez Bośniaka. Błąd Kotorowskiego wykorzystał w 8. minucie Alan. Pierwsza połowa niezaprzeczalnie należała do gospodarzy, którzy swoją wyższość potwierdzili strzelając drugą bramkę w 36. minucie, kiedy to błąd Bosackiego wykorzystał Lima.
liga europejska Lech Poznań...
liga europejska ...przegrał...
liga europejska ...ze Sportingiem Bragą

Drugą część spotkania Lechici rozpoczęli od zdecydowanych ataków. Jednak najgroźniejszą sytuację poznaniacy stworzyli dopiero w końcówce pojedynku, kiedy to piłka uderzona przez Wilka trafiła w poprzeczkę. Ostatecznie gospodarze zdołali utrzymać korzystny dla siebie wynik, który dał im awans do kolejnej rundy Ligi Europejskiej.