LŚ: Brazylia i Rosja pewnie awansowały do wielkiego finału

Szykuje nam się siatkarski klasyk. Półfinałowe pojedynki wyłoniły ekipy, które zagrają w wielkim finale Ligi Światowej.

W półfinałowym pojedynku turnieju Final Six, Brazylia pokonała Kuba 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20). Początkowo dominowała drużyna kubańska. Jej zawodnicy popełniali bardzo mało błędów. Potem jednak role się odwróciły i to Brazylijczycy zdominowali spotkanie – w efekcie je wygrywając.

W drugim półfinałowym spotkaniu, Rosja gładko pokonała drużynę Serbii w trzech setach (26:24, 25:15, 25:20). Tylko w pierwszym secie, Serbowi stawili opór siatkarzom rosyjskim. Drugi i trzeci set to zupełnie zagubiona drużyna serbska i pełna dominacja Rosji.

W finale spotkają się drużyny Brazylii i Rosji. Zapowiada się szlagierowe spotkanie. W meczu o trzecie miejsce zagrają Kubańczycy i Serbowie. Po tym co pokazali ci ostatni w meczu z Rosją nie wróżymy im powodzenia.