Jerzy Matlak zwolniony z reprezentacji siatkarek

Polski Związek Piłki Siatkowej poinformował na swojej stronie internetowej, iż Jerzy Matlak został we wtorek odwołany z funkcji trenera reprezentacji Polski siatkarek. Decyzję podjął obradujący w Warszawie zarząd PZPS. Biało-czerwone obecnie przebywają na zgrupowaniu w Szczyrku. W turnieju o Puchar Jelcyna w Jekaterynburgu (5-10 lipca) poprowadzi je Wiesław Popik, asystentem Matlaka.

Jerzy Matlak Jerzy Matlak

66-letni Jerzy Matlak był szkoleniowcem polskiej drużyny narodowej od stycznia 2009 roku. W tym samym roku wywalczył z nią brązowy medal Mistrzostw Europy, które miały miejsce w Polsce. Wcześniej pracował z kadrą w latach 1984-85. Trener już raz był blisko zwolnienia po ubiegłorocznym mundialu, na którym nasze reprezentantki zajęły dziewiątą pozycję. Wówczas planem minimum było ósme miejsce.

Jerzy Matlak

Głównym zarzutem wobec Matlaka miała być atmosfera panująca w kadrze. Dla biało-czerwonych nie chciała grać Katarzyna Skowrońska, której selekcjoner nie zabrał na Mistrzostwa Świata. Siatkarka twierdziła, że u Matlaka więcej nie zagra, bo nie chce cofać się w rozwoju – czytamy na portalu Sport.pl. Inne zawodniczki w anonimowych wypowiedziach również twierdziły, że selekcjoner źle prowadzi reprezentację.