Jagiellonia za burtą. Honorowe pożegnanie z pucharami.

Jagiellonia Białystok do 75 minuty prowadziła z Arisem Saloniki 2:1 po bramkach Nefti (samobójcza) i Burkhardta - i zanosiło sie na dogrywkę (pierwszy mecz u siebie Jaga przegrała 1:2). Niestety - 75 minuta okazała sie pechowa dla polskiej drużyny. Przy wyskoku do piłki, sędzia odgwizdał faul Mladena Kascelana na Cesareku i wskazał na jedenasty metr.

Jagiellonia Białystok żegna sie z europejskimi pucharami Jagiellonia Białystok żegna sie z europejskimi pucharami

Karnego na bramkę zamienił sam poszkodowany i zrobiło sie 2:2. Grecy od tej chwili skutecznie zwalniali grę, chcąc dowieźć premiujący ich remis do końca spotkania. Niestety, sztuka ta im sie udała.

Jagiellonia Białystok żegna sie z europejskimi pucharami

Tak oto Jagiellonia Białystok po Lechu i Wiśle żegna się z europejskimi pucharami. Ale żegna sie z honorem. Potrafiła stawić czoła drużynie teoretycznie znacznie lepszej od siebie.