Hiszpania - Portugalia: fenomenalny David Villa daje radość Hiszpanii

W derbach Półwyspu Iberyjskiego zmierzyły się Hiszpania i Portugalia. Był to oczekiwany na całym świecie piłkarski szlagier. Na dodatek spotkanie to kończyło rozgrywki 1/8 finału Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki. Starcie gigantów nie zawiodło oczekiwań fanów i zakończyło się wynikiem 1-0 dla La Furia Roja. Podopieczni Vicente del Bosque w ćwierćfinale zagrają z Paragwajem.
Już w 1. minucie spotkania Hiszpania mogła objąć prowadzenie. Świetnie pod bramkę Portugalczyków zapuścił się Torres, ale Eduardo był obecny na posterunku. W 7. minucie ponownie Villa chciał pokonać portugalskiego goalkeepera, ale bezskutecznie. Hiszpanie mieli wręcz ogromną przewagę na placu boju.

David Villa Cristiano Ronaldo

W 20. minucie dla Portugalii mógł zapunktować Tiago, lecz Casillas zachował się doskonale w tej sytuacji. Jeszcze osiem minut później huknął Ronaldo, ale podobnie jak koledzy nic nie osiągnął. Tempo malało z każdą rozgrywaną akcją. Pierwsza odsłona ubiegła pod znakiem bezbramkowego remisu. Z lepszej strony pokazali się jednak La Furia Roja.

Fernando Torres Iker Casillas

W 52. minucie zawodów dobrym kontratakiem popisali się Portugalczycy. Almeida wdarł się w pole karne, minął dwóch rywali i oddał strzał, ale minimalnie chybił. W 61. minucie zza pola karnego przymierzył Villa. Zawodnik Realu Madryt posłał piłkę obok słupka bramki Eduardo.

W 63. minucie potyczki Villa znów spróbował i tym razem udało mu się pokonać Eduardo. Hiszpan najpierw skierował piłkę wprost w Portugalczyka, ale ten obronił uderzenie. Przy dobitce musiał jednak skapitulować.

David Villa Fernando Torres

W 76. minucie Villa ponownie strzelił, ale tym razem piłkę sparował Eduardo. Hiszpanie panowali nad sytuacją. Portugalczycy zaś praktycznie nie mieli szans na dojście do głosu. W dalszym ciągu z letargu nie potrafił obudzić się Ronaldo, który w dzisiejszym spotkaniu całkowicie zawiódł i ekipa narodowa nie miała z niego żadnego pożytku.

W 89. minucie jeszcze czerwonym kartonikiem został ukarany Costa za uderzenie łokciem Capdevili. Tak jak w całym spotkaniu Hiszpanie spokojnie i bez większych trudności utrzymali korzystny dla siebie rezultat do końca meczu. Portugalia nie miała żadnego atutu, którym mogłaby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W derbach Półwyspu Iberyjskiego triumfowali zasłużenie Hiszpanie. Wygrali to spotkanie w pięknym stylu i dali popis piłkarskiego rzemiosła.