Hiszpania - Portugalia: fenomenalny David Villa daje radość Hiszpanii

2010.06.29//  J. Knop
W derbach Półwyspu Iberyjskiego zmierzyły się Hiszpania i Portugalia. Był to oczekiwany na całym świecie piłkarski szlagier. Na dodatek spotkanie to kończyło rozgrywki 1/8 finału Mistrzostw Świata w Republice Południowej Afryki. Starcie gigantów nie zawiodło oczekiwań fanów i zakończyło się wynikiem 1-0 dla La Furia Roja. Podopieczni Vicente del Bosque w ćwierćfinale zagrają z Paragwajem.
Już w 1. minucie spotkania Hiszpania mogła objąć prowadzenie. Świetnie pod bramkę Portugalczyków zapuścił się Torres, ale Eduardo był obecny na posterunku. W 7. minucie ponownie Villa chciał pokonać portugalskiego goalkeepera, ale bezskutecznie. Hiszpanie mieli wręcz ogromną przewagę na placu boju.
David Villa Hiszpania miażdży Portugalię
Cristiano Ronaldo Ronaldo zagrał słaby mecz
Fernando Torres Hiszpanie awansują do ćwierćfinału

W 20. minucie dla Portugalii mógł zapunktować Tiago, lecz Casillas zachował się doskonale w tej sytuacji. Jeszcze osiem minut później huknął Ronaldo, ale podobnie jak koledzy nic nie osiągnął. Tempo malało z każdą rozgrywaną akcją. Pierwsza odsłona ubiegła pod znakiem bezbramkowego remisu. Z lepszej strony pokazali się jednak La Furia Roja.
Iker Casillas Iker Casillas nie miał zbyt wiele pracy w tym spotkaniu
David Villa Villla zdobył piękną i ważną bramkę
Fernando Torres La Furia Roja zmierzą się teraz z Paragwajem

W 52. minucie zawodów dobrym kontratakiem popisali się Portugalczycy. Almeida wdarł się w pole karne, minął dwóch rywali i oddał strzał, ale minimalnie chybił. W 61. minucie zza pola karnego przymierzył Villa. Zawodnik Realu Madryt posłał piłkę obok słupka bramki Eduardo.

W 63. minucie potyczki Villa znów spróbował i tym razem udało mu się pokonać Eduardo. Hiszpan najpierw skierował piłkę wprost w Portugalczyka, ale ten obronił uderzenie. Przy dobitce musiał jednak skapitulować.

W 76. minucie Villa ponownie strzelił, ale tym razem piłkę sparował Eduardo. Hiszpanie panowali nad sytuacją. Portugalczycy zaś praktycznie nie mieli szans na dojście do głosu. W dalszym ciągu z letargu nie potrafił obudzić się Ronaldo, który w dzisiejszym spotkaniu całkowicie zawiódł i ekipa narodowa nie miała z niego żadnego pożytku.

W 89. minucie jeszcze czerwonym kartonikiem został ukarany Costa za uderzenie łokciem Capdevili. Tak jak w całym spotkaniu Hiszpanie spokojnie i bez większych trudności utrzymali korzystny dla siebie rezultat do końca meczu. Portugalia nie miała żadnego atutu, którym mogłaby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W derbach Półwyspu Iberyjskiego triumfowali zasłużenie Hiszpanie. Wygrali to spotkanie w pięknym stylu i dali popis piłkarskiego rzemiosła.