Brazylia towarzysko pokonała Irlandię 2:0

2 marca w Londynie drużyny z Brazylii i Irlandii stoczyły ze sobą towarzyskie spotkanie. Canarinhos wygrali 2:0, a wszystko za sprawą samobójczej bramki Keitha Andrewsa i ładnej akcji Robinho.

Brazylia - Irlandia - Mecz towarzyski - 2.03.2010 Brazylia - Irlandia - Mecz towarzyski - 2.03.2010

Andrews skierował piłkę do własnej siatki tuz przed przerwą meczu na Emirates Stadium, gdzie na co dzień gra Arsenal.

Bohaterem spotkania został Robinho, który w 76. minucie po zagraniach Kaki i Grafite, umieścił piłkę w bramce rywali.

Dla Brazylii spotkanie w Anglii było sprawdzianem przed Mistrzostwami Świata w RPA, na których Irlandczyków zabraknie. Nie zakwalifikowali się oni po barażowych spotkaniach z Francją i kontrowersyjnym golu, przy pomocy ręki w wykonaniu Thierry’ego Henry’ego.

Brazylia - Irlandia - Mecz towarzyski - 2.03.2010 Brazylia - Irlandia - Mecz towarzyski - 2.03.2010 Brazylia - Irlandia - Mecz towarzyski - 2.03.2010