Biegi narciarskie: Zwycięstwo Bjoergen, Kowalczyk karnie przesunięta na 8. miejsce

Justyna Kowalczyk została karnie przesunięta na 8. miejsce i nie wystąpiła w finale biegu sprinterskiego na 1200 m w zawodach Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. Dzisiejsze zmagania wygrała Norweżka Marit Bjoergen.

Justyna Kowalczyk Marit Bjoergen

W kwalifikacjach Polka uzyskała czas 3.11,05, o 4,5 s gorszy od Bjoergen. Pozostałe polskie zawodniczki nie zdołały awansować do biegów ćwierćfinałowych. Kowalczyk wygrała swoje biegi 1/4 i 1/2 finału, ale w finale nie wystartowała – sędziowie uznali, że użyła techniki łyżwowej i przesunęli ją na 8. miejsce.

Marit Bjoergen

Zawody w fińskim Kuusamo potrwają do niedzieli. Jutro odbędą się biegi na 5 km techniką klasyczną, a pojutrze na 10 km na dochodzenie techniką dowolną.