ATP Sztokholm: Jerzy Janowicz odpadł w ćwierćfinale

Jerzy Janowicz przegrał 5:7, 6:4, 3:6 z Ernestsem Gulbisem w ćwierćfinale turnieju ATP w Sztokholmie z sumą nagród 530 tys. dolarów. Po ostatnim łatwym zwycięstwie Polaka nad Guillermo Garcią-Lopezem można był odnieść wrażenie, że wrócił do rywalizacji na światowym poziomie dobrze przygotowany, a dodatkowo głodny sukcesów. Niestety dzisiejsza konfrontacja pokazał braki treningowe u naszego najlepszego tenisisty, które na pewno będzie musiał szybko nadrobić.

ATP Sztokholm: Jerzy Janowicz odpadł w ćwierćfinale ATP Sztokholm: Jerzy Janowicz odpadł w ćwierćfinale

Dotychczas łodzianin grał ze sklasyfikowanym na 26. miejscu w rankingu ATP Gulbisem cztery razy, a bilans spotkań był remisowy. Łotysz, który jest sklasyfikowany na 26. miejscu w rankingu ATP, był tego dnia wymagającym przeciwnikiem dla "Jerzyka". W pierwszym secie zapowiadało się na tie-break, ale ostatecznie Gulbisem zdołał przełamać Polaka. Janowicz zdołał później doprowadzić do remisu w setach, ale w tym decydującym o zwycięstwie miał problemy ze zdobywaniem punktów.