ATP Stuttgart: Monfils odpadł z turnieju

Francuz - Gael Monfils uległ w pojedynku z Rumunem - Victorem Hanescu w wymiarze 6:2, 6:7 (7-9), 4:6. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek pierwszej rundy turnieju ATP Tour w Stuttgarcie. Pula nagród zawodów opiewa na 450 tysięcy euro.

Gael Monfils Gael Monfils

Potyczka Monfilsa z Hanescu trwała dość długo, bo aż dwa dni. Tenisiści rozpoczęli grę już we wtorek, lecz spotkanie zostało przerwane przez obfite opady deszczu. Zawodnicy opuścili kort przy prowadzeniu Francuza w stosunku 4:2.

Gael Monfils

Mecz został dokończony w środowy wieczór i miał dość niespodziewany przebieg. W pierwszej partii górą był Monflis, który dosłownie zmiótł rywala z kortu. W drugiej partii zaś, Francuz nie wykorzystał dwóch piłek meczowych, co okazało się fatalne w skutkach. Hanescu najpierw dzielnie się bronił, a kolejno ruszył do ofensywy.

W trzecim secie Hanescu prezentował się bardzo dobrze. Rumun grał pewnie i konsekwentnie zdobywał punkty. Monfils wyraźnie osłabł i popełnił sporo niewymuszonych błędów. Tym samym Rumun sensacyjnie wyeliminował Francuza z turnieju.