AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę!

Novak Djoković przegrał po niezwykle zaciętej walce 6:2, 4:6, 2:6, 6:3, 7:9 ze Stanislasem Wawrinką w ćwierćfinale Australian Open. Obaj zawodnicy spotkali się ze sobą po raz 18. w karierze, ale ósmy tenisista światowych zdołał zwyciężyć po raz trzeci. Czterokrotny triumfator rozgrywanego w Melbourne turnieju był głównym z faworytów do końcowego zwycięstwa w imprezie. Serb co ciekawe po raz pierwszy w karierze wystąpi w półfinale Australian Open.
O tym, że to Wawrinka wygrał, a nie Djoković, zdecydował szesnasty gem piątego seta, w którym niedawny lider ATP popełnił dwa niewymuszone błędy. Dla Novaka to pierwsza porażka w Australian Open od 2010 roku – przerwał znakomitą passe 25. zwycięstw z rzędu. W półfinale Wawrinka zmierzy się z Berdychem, który pokonał Davida Ferrera.

AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę! AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę! AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę! AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę! AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę! AO: Djoković wyeliminowany przez Wawrinkę!