Sport   »   Aktualności   »   Żużel: Jason Crump wygrał GP Danii

Żużel: Jason Crump wygrał GP Danii

2012.06.09//  P. Rączka
Jason Crump wygrał Grand Prix Danii - piątą eliminacje Indywidualnych Mistrzostw Świata. Drugie miejsce zajął Fredrik Lidngren, trzeci był Greg Hancock, natomiast jako czwarty na mecie w finale zameldował się Chris Harris.

Słabo zaprezentował się Tomasz Gollob, który w eliminacjach zgromadził zaledwie trzy punkty. Drugi z naszych reprezentantów - Jarosław Hampel, zakończył swój udział z kontuzją, po wypadku do jakiego doszło w jego pierwszym biegu, na pierwszym łuku - nie kontynuował dalej udziału. Wydało się, że będzie to polski dzień na torze w Kopenhadze, bowiem w ostatnich trzech lat dwukrotnie triumfował tu Gollob, a raz Hampel.

Najlepiej w fazie zasadniczej zaprezentował się aktualny mistrz świata, który uzbierał 12 "oczek". Półfinały okazały się niezwykle szalone - było kilka upadków oraz wykluczenia. Ostatecznie w finale zameldowała się wspomniana już czwórka. Dla Jasona Crumpa było to czwarte zwycięstwo w GP Danii, a 23. w karierze (ma 138 występów w turnieju SGP). Ostatni raz wygrał w 24 kwietnia 2010 r.