Sport   »   Piłka nożna   »   Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski

Zawisza Bydgoszcz w finale Pucharu Polski

2014.04.15//  M. Mikołajczyk
Zawisza Bydgoszcz zgodnie z przewidywaniami awansował do finału Pucharu Polski. Kujawsko-pomorski klub zremisował we wtorek przed własną publicznością 1:1 z Jagiellonią Białystok. Taki wynik dał drużynie Ryszarda Tarasiewicza pewną przepustkę do walki o zwycięstwo w tych rozgrywkach.

Zawisza w pierwszym meczu na wyjeździe pokonała „Jagę” 2:0 i na swoim stadionie tylko dopełniła formalności. Niebiesko-czarni nieoczekiwanie zostali jednak szybko zaskoczeni. Już w 22. minucie bramkę dla gości strzelił Adam Dźwigała. Beniaminek T-Mobile Ekstraklasy przez długi czas nie był w stanie odpowiedzieć swoim przeciwnikom. Sytuacja zmieniła się dopiero w 86. minucie za sprawą Jorge Kadu. Piłkarz WKS-u w pełni wykorzystał znakomite podanie od Luisa Carlosa, doprowadzając do wyrównania.

Puchar Polski
Ryszard Tarasiewicz
Rezultat 1:1 na tablicy wyników nie uległ zmianie. Zawisza jest pewna gry 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie, gdzie w finale Pucharu Polski prawdopodobnie zmierzy się z Zagłębiem Lubin. „Miedziowi” są jedną nogą w dalszej fazie rywalizacji po triumfie 3:0 nad Arką Gdynia.