Logo

World Grand Prix: Polska vs Belgia - druzgocąca porażka biało-czerwonych w Koszalinie

Nie tak miał wyglądać piątkowy mecz polskich siatkarek w Koszalinie. Nasze reprezentantki nie miały nic do powiedzenia w starciu z Belgijkami i szybko pożegnały się z marzeniami o występie w turnieju finałowym World Grand Prix I dywizji w Tokio.

Polskie siatkarki Katarzyna Skowrońska

Podopieczne Piotra Makowskiego odegrały rolę statystek, pokazując, że ich wcześniejsze porażki z Portoryko i męczarnie z Peru nie były dziełem przypadku. Dość powiedzieć, że najmocniejszym ogniwem w zespole biało–czerwonych była Aleksandra Wójcik, która zdobyła jednak tylko 7 punktów, co i tak było lepszym wynikiem m.in. od bezradnej w tym spotkaniu Katarzyny Zaroślińskiej.

Polskie siatkarki

Gospodynie ani przez moment nie były w stanie stworzyć zagrożenia Belgijkom, wyraźnie przegrywając w setach do 19, 16 i 15. Największy wkład w triumf Belgijek miała bez wątpienia Lise Van Hecke, autorka 25 „oczek”.

Courtois i spółka w finale siatkarskiej imprezy w Koszalinie zagrają w niedzielę z Holenderkami. „Pomarańczowe” nie bez problemów uporały się z Portorykankami.Wyniki meczów w Koszalinie:Polska 0:3(19:25, 16:25, 15:25) Belgia
Holandia 3:1(22:25, 31:29, 25:20, 25:12) PortorykoMecz o 3. miejsce: Polska vs Portoryko
Finał: Belgia vs Holandia


2014-08-16 - M. Mikołajczyk

0

Komentarze do:
World Grand Prix: Polska vs Belgia - druzgocąca porażka biało-czerwonych w Koszalinie

Podobne artykuły i galerie