Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Urszula Radwańska odpadła w I rundzie

Wimbledon: Urszula Radwańska odpadła w I rundzie

2012.06.26//  P. Rączka
Urszula Radwańska przegrała 4:6, 4:6 z Marinie Erakovic w I rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach w Wimbledonie, gdzie pula nagród wynosi 16,1 mln funtów. Po niedawnym dobrym występie Polki na turnieju w Hertogenbosch, wszyscy liczyli, że tenisistka z Krakowa ponownie pokaże się z dobrej strony i zdoła przejść kilka rund na tak dużej imprezie - niestety tak się nie stało.

Rywalka z Nowej Zelandii optycznie miała większa przewagę nad Radwańską. W pierwszym secie nasza tenisistka wygrała niemal dwa razy mniej piłek od Marinie - 10:19. Ula miała w tej odsłonie breaka na 5:2, jednak ostatecznie nie zdołała zwyciężyć w siódmym gemie, a wszystkie kolejne należały już do przeciwniczki. W drugim secie wyrównana gra toczyła się do stanu 4:4, następnie po długiej wymianie Polka ostatecznie nie przełamała Erakovic, a po chwili niemal bez walki oddała własne podanie.