Wimbledon: Sabine Lisicki zagra w półfinale

Niemka - Sabine Lisicki zwyciężyła w pojedynku z Francuzką - Marion Bartoli w wymiarze 6-4, 6-7(4), 6-1. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawodów opiewa na 14,6 mln funtów.

Sabine Lisicki Sabine Lisicki

Pierwszy set przebiegł pod znakiem zdecydowanej dominacji Lisicki. Niemka grała pewnie i konsekwentnie zdobywała punkty. Tym samym kontrolowała sytuację, jaka miała miejsce na korcie. Bartoli popełniała sporo niewymuszonych błędów, co znacząco utrudniało jej rywalizację.

Sabine Lisicki

W drugiej partii Bartoli wróciła na właściwy tor. Lisicki w dalszym ciągu prezentowała się bardzo dobrze. Wyrównana gra obu tenisistek spowodowała, iż o losach seta musiał zdecydować tie – break. W tej fazie meczu lepszą skutecznością wykazała się Francuzka, która zapisała seta na swoje konto.

W trzecim secie Lisicki dosłownie zmiotła rywalkę z kortu. Niemka błyskawicznie wyszła na prowadzenie w wymiarze 5:1. Bartoli nie potrafiła sprostać warunkom dyktowanym przez przeciwniczkę. Ofensywna taktyka Lisicki pozwoliła jej ostatecznie święcić triumf w tym meczu.