Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Roger Federer za burtą turnieju

Wimbledon: Roger Federer za burtą turnieju

2011.06.29//  J. Knop
Jo - Wilfried Tsonga pokonał Rogera Federera 3:6, 6:7(3), 6:4, 6:4, 6:4. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawodów opiewa na 14,6 mln funtów.

Pierwszy set ubiegł pod znakiem całkowitej dominacji Federera. Szwajcar pewnie zdobywał punkty i z zimną krwią wykorzystywał błędy rywala. Tsonga zdołał ugrać tylko trzy gemy, co w pełni oddaje sytuację, jaka miała miejsce na korcie.
Roger Federer
Roger Federer Roger Federer

W drugiej partii Tsonga prezentował się zdecydowanie lepiej. Jego serwis i gra z głębi kortu wyglądały bardzo dobrze. Wyrównana rywalizacja spowodowała, że o losach seta musiał zdecydować tie – break. W tej części meczu brylował Szwajcar, który gładko zapisał seta na swoje konto.

W dwóch kolejnych setach Tsonga podstawił twarde warunki Federerowi. Szwajcar czynił, co mógł, by dorównać znakomicie grającemu Francuzowi, lecz jego działania nie przynosiły oczekiwanego efektu. Ostatecznie Federer musiał uznać wyższość dwudziestosześciolatka.

W piątym secie Tsonga kontynuował swój wspaniały popis. Francuz nie pozwolił rozwinąć Federerowi skrzydeł już do końca spotkania. Szwajcar dwoił się i troił, ale nie mógł zbyt wiele zdziałać. Tym samym Tsonga awansował do półfinału, gdzie zagra z Serbem - Novakiem Djokoviciem.