Sport   »   Tenis   »   Wimbledon: Novak Djokovic zwycięzcą turnieju

Wimbledon: Novak Djokovic zwycięzcą turnieju

2011.07.03//  J. Knop
Novak Djokovic okazał się najlepszym tenisistą wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. W spotkaniu finałowym Serb pokonał Hiszpana – Rafaela Nadala w wymiarze 6:4, 6:1, 1:6, 6:3. Pula nagród zawodów opiewała na 14,6 mln funtów.
Pierwsza partia była bardzo wyrównana. Djokovic i Nadal grali równo i konsekwentnie zdobywali punkty. Zacięta gra spowodowała, iż przez moment na tablicy widniał remis 4:4. Później jednak Djokovic w kapitalnym stylu zdobył dwa kolejne gemy i zapisał seta na swoją korzyść.
Novak Djokovic
Novak Djokovic Novak Djokovic

W drugim secie Djokovic całkowicie zdominował Hiszpana. Nadal nie potrafił narzucić Serbowi swojego tempa gry, co spowodowało, że ten łatwo wyszedł na prowadzenie 1:5. Ostatni gem został oddany przez Nadala praktycznie bez walki, co ułatwiło zadanie Djokovic’owi. W kolejnej partii sytuacja diametralnie się odwróciła. Tym razem to „Rafa” bez trudu uzyskał prowadzenie w stosunku 5:1 i zapisał seta na swoje konto.
Rafael Nadal
Rafael Nadal Rafael Nadal

W decydującej partii Djokovic i Nadal toczyli zacięty bój. Żaden z tenisistów nie miał zamiaru oddać inicjatywy rywalowi. Taki obraz gry obserwowaliśmy jednak tylko do stanu 3:3. Kolejno zaś, Serb zapisał na swoje konto trzy gemy i zakończył mecz na swoją korzyść.

Djokovic zaliczył swój pierwszy triumf na kortach w Wimbledonie. Serb przedłużył również wspaniałą passę zwycięstw nad Rafaelem Nadalem. W tym roku popularny „Djoko” ścierał się z Hiszpanem pięciokrotnie i za każdym razem wygrywał.