Wimbledon: Łukasz Kubot awansował do trzeciej rundy singla

Łukasz Kubot nie zwalnia tempa. Polak po niezwykle zaciętym boju pokonał w środę Dusana Lajovicia, zapewniając sobie tym samym awans do trzeciej rundy gry pojedynczej. Walka lubinianina z Serbem przez cały czas była bardzo wyrównana, co najlepiej obrazuje konieczność rozegrania aż trzech tie–breaków.

Łukasz Kubot Łukasz Kubot

Obaj zawodnicy doskonale serwowali i zazwyczaj pewnie wygrywali gemy przy własnym podaniu. Do pojedynczych przełamań doszło tylko w drugim i trzecim secie, a w pozostałych partiach obyło się bez breaków.

Łukasz Kubot

Kubot pierwszą odsłonę meczu przegrał po tenisowej dogrywce, ale to nie ucięło mu skrzydeł i następne sety zakończyły się jego zwycięstwem. Naszemu reprezentantowi w wygraniu meczu pomogły doświadczenia z gier deblowych, dzięki którym z powodzeniem kończył akcje przy siatce.

Biało–czerwonego w następnej fazie rywalizacji czeka piekielnie trudne zadanie. Jego najbliższym przeciwnikiem będzie Kanadyjczyk Milos Raonić, który w tym roku na brytyjskiej trawie rozstawiony jest z numerem ósmym.

Przypomnijmy, że Kubot w minionym sezonie doszedł w Wimbledonie aż do ćwierćfinału, w którym przegrał z Jerzym Janowiczem.

Wynik meczu: Łukasz Kubot (Polska) (4)6:7, 7:6(4), 6:3, 7:6(3) Dusan Lajović (Serbia).