Logo

Wimbledon: Cibulkova odprawiła Wozniacki

Dominika Cibulkova pokonała Dunkę – Caroline Wozniacki 1:6, 7:6, 7:5. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek 1/8 finału wielkoszlemowego turnieju w Wimbledonie. Pula nagród zawodów opiewa na 14,6 mln funtów.

Caroline Wozniacki Caroline Wozniacki

W pierwszym secie Dunka polskiego pochodzenia dosłownie zmiotła rywalkę z kortu. Cibulkova nie miała zbyt wiele do powiedzenia przy dobrze dysponowanej Wozniackiej i zdołała ugrać zaledwie jednego gema. Nic nie zapowiadało jej dalszego przebudzenia.

Caroline Wozniacki Caroline Wozniacki

W drugiej partii Wozniacka prezentowała się o wiele słabiej niż wcześniej. Rozkojarzenie rywalki wykorzystała Cibulkovą, która raz po raz zdobywała punkty. O losach seta musiał zdecydować tie – break, w którym lepszą skutecznością popisała się Słowaczka.

W kolejnym secie obserwowaliśmy podobny obraz gry. Wodniacki miała poważny problem z tym, by uzyskać inicjatywę, co znacząco pogarszało jej sytuację. Niesamowita determinacja i skuteczność Cibulkovej pozwoliły jej święcić ostateczny triumf w tym spotkaniu. W ćwierćfinale Słowaczka zmierzy się z Rosjanką Marią Szarapową.

Caroline Wozniacki Caroline Wozniacki

2011-06-27 - J. Knop

0

Komentarze do:
Wimbledon: Cibulkova odprawiła Wozniacki

Podobne artykuły i galerie