Wimbledon: Agnieszka Radwańska pokonała Madison Keys

Agnieszka Radwańska pokonała 7:5, 4:6, 6:3 Madison Keys i awansowała do najlepszej szesnastki wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Jej kolejną rywalką będzie Cwetana Pironkowa. Obie tenisistki spotkały się ze sobą po raz drugi w karierze i po raz drugi lepsza okazała się Polka. Tym razem nie było to jednak łatwe zwycięstwo, a rozstawiona z numerem czwartym zawodniczka musiała się sporo napracować, aby odnieść wygrać ten mecz.

Wimbledon: Agnieszka Radwańska pokonała Madison Keys Wimbledon: Agnieszka Radwańska pokonała Madison Keys

18-latka od samego początku bardzo mocno serwowała i potężnymi uderzeniami z głębi kortu starała się zepchnąć "Isię" do defensywy. Pierwszy set trwał aż 57 minut, ale zakończył się szczęśliwie dla Radwańskiej, która po zaciętym boju objęła prowadzenie. W drugiej partii do zwycięstwa Amerykance wystarczyło jedno przełamanie, aby doprowadzić do wyrównania. W decydującej partii nasza najlepsza tenisistka była już bardziej skoncentrowana i choć Keys nie odpuszczała, to jednak doświadczenie Polki wzięło górę.