WTA w Sydney: Radwańska poza finałem, Azarenka okazała się lepsza

2012.01.11//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska przegrała z Wiktorią Azarenką 6:1, 3:6, 2:6 w półfinale turnieju WTA w Sydney (pula nagród 637 tys. dol.). Pierwszy set Polka zaczęła od szybkiego prowadzenia 2:0. Następnie Azarenka zdołała przełamać Isię, lecz po chwili znów przegrała własne podanie. Choć o kolejne gemy nie było łatwo, to jednak każdy następny w tym secie należał do naszej tenisistki. Trzecia rakieta świata popełniała mało błędów, a zwycięstwo 6:1 Agnieszka może zawdzięczać tylko swojej znakomitej grze.

W drugim secie do stanu 4:3 dla Białorusinki, obie zawodniczki wygrywały własne podanie. W ósmym gemie tego seta, Polka nie mogła poradzić już sobie z coraz lepiej grającą Azarenką i po przegranym serwisie nie dała rady przełamać rywalki, co oznaczało, że przegrała 6:3, a w meczu było 1:1.

W ostatniej odsłonie Radwańska nawiązała walkę tylko do stanu 2:2. W następnych gemach widać było, że z naszej zawodniczki zeszło powietrze, a do tego było widać także, że wdało się zmęczenie z wczorajszego trzysetowego pojedynku z Wozniacki. Azarenka wygrała wszystkie następne gemy bez większego problemu i to ona spotka się w finale z Na Li.