WTA w Stuttgarcie: Agnieszka Radwańska pokonała Gretę Arn

2012.04.25//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 6:4 Gretą Arn w 1/8 turnieju WTA na kortach ziemnych w Stuttgarcie, gdzie pula nagród wynosi 740 tys. dol. W ćwierćfinale na drodze Polki może stanąć Chinka Na Li (nr 8.) albo zwyciężczyni meczu Cibulkowa vs. Amanmuradowa. Jeżeli chodzi natomiast o półfinał, tam najprawdopodobniej będzie czekała na nią Wiktoria Azarenka, z którą "Isia" przegrała wszystkie tegoroczne mecze.

Czwarta rakieta świata miała niemal miesiąc przerwy, w startach na imprezach rangi WTA. Węgierka napsuła sporo krwi Radwańskiej - zwłaszcza w drugim secie, jednak doświadczenie triumfatorki niedawnego turnieju w Miami, wzięło górę w decydujących momentach meczu. Polka zaserwowała pięć asów, wygrała cztery z dziesięciu piłek na przełamanie, a także nie popełniła żadnego podwójnego błędu.