WTA w Miami: Agnieszka Radwańska pokonała w finale Marię Szarapową

2012.03.31//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 7:5, 6:4 Marię Szarapową w finale turnieju WTA Tour Premier I na twardych kortach w Miami, gdzie pula nagród 4,8 milonów dolarów. Była to druga wygrana Polki w karierze nad "Piękną Rosjanką" - do tej pory obie panie rozegrały ze sobą dziewięć spotkań.

W pierwszym secie trwała zażarta rywalizacja gema za gem. Pierwsze przełamanie nastąpiło przy wyniku 6:5 dla "Isi", która mogła po chwili cieszyć się z wygrania seta. W kolejnej odsłonie rywalizacja wyglądała bardzo podobnie i również tutaj zadecydowało jedyno przełamanie - również w decydującym momencie - i już nie tylko o losach seta, ale także całego spotkania.