WTA w Miami: Agnieszka Radwańska wygrała z Venus Williams

2012.03.28//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:4, 6:1 Venus Williams w ćwierćfinale turnieju WTA w Miami. Było to drugie zwycięstwo Polki nad utytułowaną rywalkom, z siedmiu meczów jakie rozegrały. "Isia" zaczęła pierwszego seta od prowadzenia 2:0, lecz po chwili był już remis. Kolejne dwa gemy to przełamania obu tenisistek, po czym czwarta rakieta świata zdołała wyjść na prowadzenie 5:3, a następnie zakończyć tę odsłonę wygraną 6:4.

Pierwszy gem w drugim secie należał do Venus Williams, jednak w pozostałych sześciu Amerykanka nie była już w stanie nawiązać walki z Radwańską. Polka w tym roku przegrała tylko cztery mecze - wszystkie z Wiktorią Azarenką. Wszystko wskazuje na to, że to właśnie Białorusinka będzie przeciwniczką Agnieszki w półfinale.