WTA w Indian Wells: Agnieszka Radwańska w ćwierćfinale, krecz Jamie Hampton

2012.03.13//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 6:3, 4:6, 3:0 Jamie Hampton w 1/8 turnieju w Indian Wells, gdzie pula nagród wynosi 4,5 mln dolarów. Amerykanka w trzecim secie doznała kontuzji i musiała zrezygnować z dalszej gry - mecz zakończył się kreczem. W ćwierćfinale Polka zagra z Wiktorią Azarenką lub Julią Goerges.

Początek spotkania ułożył się znakomicie dla Radwańskiej - dwukrotnie przełamała rywalkę i wyszła na prowadzenie 4:0. Isia później grała już spokojnie, Hampton zdołała ją nawet raz przełamać i ostatecznie skończyło się 6:3.

W drugiej odsłonie wyrównana gra toczyła się do stanu 2:2, później Amerykanka wygrała podanie Polki i wyszła po chwili na prowadzenie 4:2. W kolejnych gemach żadna z tenisistek nie zdołała przełamać przeciwniczki i set zakończył się wynikiem 6:4.

Na początku decydującego seta, Hampton po jednym z uderzeń złapała się za nogę i upadła na kort - była udzielana jej pomoc medyczna. Jamie choć wróciła do gry, to jednak przy stanie 3:0 dla Agnieszki, z powodu kontuzji musiała się poddać.