WTA w Dubaju: Agnieszka Radwańska pokonała Aleksandrę Wozniak

2012.02.21//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska wygrała 6:1, 6:7 (6-8), 7:5 z Aleksandrą Wozniak w I rundzie turnieju WTA w Dubaju, gdzie pula nagród wynosi 2 mln dolarów. Rywalka, która zajmuje 80. miejsce w rankingu WTA, o mały włos nie sprawiła sporej sensacji.

Początek spotkania należał do Polki, która wygrała pięć gemów pod rząd. Aleksandra zdołała wywalczyć jednego gema, po którym Radwańska zakończyła pierwszego seta. Druga odsłona zaczęła się dość sensacyjnie, gdyż Wozniak wyszła na prowadzenie 2:0. Isia zdołała dość szybko wyrównać, jednak po chwili znów traciła do rywalki dwa gemy.

Scenariusz się powtórzył - nasza najlepsza tenisistka doprowadziła do remisu, a ostatecznie o losach drugiego seta musiał zadecydować tie-break. W nim dość sensacyjnie wygrała Kanadyjka polskiego pochodzenia. Losy spotkania musiał rozstrzygnąć trzeci set.

W nim od pierwszej piłki lepiej prezentowała się Wozniak, a dobra gra pozwoliła jej wyjść na prowadzenie 5:3. Rywalka była bardzo blisko zwycięstwa, lecz Polka nagle się przebudziła, wygrała cztery gemy pod rząd i to ona mogła schodzić z kortu z podniesioną głową. W następnej rundzie rywalką Radwańskiej będzie Izraela, Shahan Peer.