WTA w Cincinnati: triumf Clijsters nad Szarapową w finale

Belgijka - Kim Clijsters została zwyciężczynią turnieju WTA Tour w Cincinnati rozgrywanego na twardych kortach. W finałowym spotkaniu udział brały dwie byłe liderki rankingu WTA. Clijsters rozprawiła się z Rosjanką - Marię Szarapową w wymiarze 2:6, 7:6 (7-4), 6:2.

Kim Clijsters Maria Szarapowa

Zawodniczki spotkały się po raz ósmy. Tym razem zwycięsko z pojedynku wyszła belgijska tenisistka, dla której był to już piąty triumf nad Szarapową.

Podczas drugiego seta Szarapowa wyszła na prowadzenie 5:3, ale w dziewiątym gemie nie wykorzystała szansy na zwycięstwo i zmarnowała aż trzy piłki meczowe. Serwis Rosjanki został przełamany, a następnie gra została przerwana przez obfite opady deszczu. Po powrocie do gry większą determinacją wykazała się Kim Clijsters i wygrała spotkanie.

Dwudziestosiedmiolatka tym samym zanotowała trzydzieste ósme singlowe zwycięstwo w zawodniczej karierze. Dzięki zwycięstwu na kortach w Cincinnati Belgijka wzbogaciła się o kwotę 350 tysięcy dolarów.