WTA Stuttgart: Radwańska awansowała do półfinału

Agnieszka Radwańska zwyciężyła w pojedynku z Niemką - Kristiną Barrois w wymiarze 7:5, 6:3. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek ćwierćfinału turnieju WTA Tour w Sttutgarcie. Pula nagród zawodów opiewa na 721 tys. dolarów.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Pierwszy set był niezwykle zacięty i wyrównany. Obserwowaliśmy interesującą wymianę ciosów. Obu zawodniczkom brakowało zimnej krwi przy kluczowych zagraniach. Z upływem minut do głosu zaczęła jednak dochodzić „Isia”, która narzuciła rywalce swoje tempo gry. Taka postawa pozwoliła Polce na zwycięskie zakończenie seta.

Początek drugiego seta nie ułożył się po myśli polskiej tenisistki. Radwańska popełniała proste błędy i był moment, w którym przegrywała już w stosunku 0:2. Później jednak stopniowo wracała do optymalnej dyspozycji i z każdym kolejnym gemem zdobywała przewagę nad Barrois. Ostatecznie „Isia” nie pozwoliła rywalce wybić się z rytmu i wygrała spotkanie.

W kolejnej fazie zmagań Radwańska zmierzy się z Caroline Wozniacki. Do tej pory tenisistki rywalizowały ze sobą czterokrotnie. Bilans owych spotkań jest korzystniejszy dla Dunki polskiego pochodzenia, która aż trzykrotnie schodziła z kortu zwycięsko. „Isia” zdołała pokonać liderkę światowego rankingu zaledwie raz i miało to miejsce przed czterema laty.