WTA Rzym: Urszula Radwańska pokonała Anę Ivanovic

Urszula Radwańska pokonała 6:3, 2:6, 6:2 Anę Ivanovic w pierwszej rundzie turnieju WTA na kortach ziemnych w Rzymie. Zwycięstwo nad wyżej rozstawioną rywalką sprawiło, że teraz Polka zmierzy się z nieco niżej notowaną od siebie Ayumi Morita (45. w rankingu) i będzie miała okazję do rewanżu za niedawną porażkę w Portugalii. Pierwszy set od początku układał się po myśli naszej zawodniczki, która objęła prowadzenie 4:1 i spokojnie dograła końcówkę.

WTA Rzym: Urszula Radwańska pokonała Anę Ivanovic WTA Rzym: Urszula Radwańska pokonała Anę Ivanovic

W tej odsłonie Ula miała pierwsze podanie ze skutecznością 80 proc. W drugiej partii obraz gry wyglądał bardzo podobnie, tyle tylko, że tym razem karty rozdawała była liderka światowego rankingu. Decydujący set był niezwykle zacięty, a Radwańska kilka razy musiała bronić breakpointów. Serbka w końcu jakby na chwilę nieco zgasła, a Polka zdołała wykorzystać ten moment i objąć prowadzenie 5:2. Ósmy gem okazał się ostatnim, a spotkanie zakończyło się przy trzeciej piłce meczowej.