WTA Pekin: Agnieszka Radwańska pokonała Zheng Jie

Agnieszka Radwańska pewnie pokonała 6:1, 6:4, Zheng Jie, w drugiej rundzie turnieju WTA Pekin. Pierwszy set to zupełna dominacja Polki, która swój pierwszy błąd popełniła dopiero w piątym gemie, wybijając piłkę na aut. Nasza tenisistka prowadziła 5:0, a Chinka dopiero przy swoim trzecim podejściu serwisowym, potrafiła wykorzystać atut wprowadzania piłki do gry. Ostatnie zagranie dającą zwycięstwo w secie, Radwańska zagrała w samą linię, pokazując tym samym jak pewnie czuje się na korcie.

WTA Pekin: Agnieszka Radwańska pokonała Zheng Jie WTA Pekin: Agnieszka Radwańska pokonała Zheng Jie

W drugim secie najpierw Polka przełamała Chinkę, a po chwili Jie Zheng przełamała Agnieszkę. Kolejne dwa gemy wygrała zwyciężczyni ostatniego turnieju w Tokio. Przewaga dwóch gemów utrzymywała się już do końca seta. W trzeciej rundzie Radwańska zmierzy się z Sofią Arvidsson. Jeżeli pokona Szwedkę to, w ćwierćfinale może spotkać się z Wierą Zwonariewą, którą pokonała w tym roku już trzy raz.