WTA New Haven: Radwańska za burtą turnieju

Agnieszka Radwańska uległa w pojedynku z Czeszką - Petrą Cetkovską w wymiarze 4:6, 7:5, 3:6. Spotkanie odbyło się w ramach rozgrywek 1/8 finału turnieju WTA Tour w New Haven. Pula nagród zawodów opiewa na 618 tysięcy dolarów.

Agnieszka Radwańska Agnieszka Radwańska

Pierwsza partia była dość wyrównana. Radwańska i Cetkovska poprawnie serwowały i grały dosyć pewnie. Ostatecznie jednak większą skutecznością wykazała się Czeszka, która zapisała seta na swoje konto.

Agnieszka Radwańska Petra Cetkovska

W drugim secie do głosu doszła Radwańska. „Isia” konsekwentnie wykorzystywała każdą pomyłkę rywalki i raz po raz zdobywała punkty. Polka zdołała nawet dwukrotnie przełamać podanie Czeszki. Dobra postawa pozwoliła jej wyrównać stan rywalizacji.

W decydującej partii Radwańska zaprezentowała się słabo. „Isia” słabo radziła sobie z serwisem i często się myliła. Cetkovska ze stoickim spokojem wzbogacała swoje konto o kolejne punkty. Dzięki temu Czeszka wygrała spotkanie i awansowała do kolejnej fazy zawodów.