Tenis

WTA Miami: Agnieszka Radwańska wygrała z Kirsten Flipkens

2013.03.27//  P. Rączka
Agnieszka Radwańska pokonała 4:6, 6:4, 6:2 Kirsten Flipkens w ćwierćfinale turnieju WTA na twardych kortach w Miami, w którym pula nagród 5,185 mln dolarów. Belgijka w drodze do tej fazy wyeliminowała m.in. Petrę Kvitovą. Już pierwszy set pokazał, że sklasyfikowana na 30. miejscu w rankingu WTA zawodniczka jest w wysokiej formie. Flipkens rozpoczęła to spotkanie od prowadzenia 4:1 i choć Polka zdołała nieco podgonić, to przy wyniku 5:4 rywalka zadała decydujący cios.
"Isia" w drugiej odsłonie szybko wygrała trzy gemy, ale Belgijka odpowiedziała tym samym. W dalszych minutach rywalizacja szła cios za cios, lecz przy wyniku 5:4 Agnieszka zdołała ponownie przełamać przeciwniczkę i wyrównać stan meczu. Trzeci set był popisem Radwańskiej, która prowadziła 5:0, a po chwili zakończyła spotkanie. W półfinale jej rywalkom będzie Serena Williams.