Sport   »   Tenis   »   WTA Masters: Radwańska pokonała Victorię Azarenką

WTA Masters: Radwańska pokonała Victorię Azarenką

2009.10.30//  H. Oktan
Agnieszka Radwańska pokonała w dramatycznych okolicznościach Victorię Azarenką w turnieju WTA Masters w trzech setach.
Mecz rozpoczął się po myśli Białorusinki, która prowadziła w pierwszym secie nawet 5:2. Potem nasza tenisistka poprawiła grę. Było jednak za późno na odwrócenie losów seta, którego przegrała 4:6.

Drugi set to zacięty pojedynek w którym ostatecznie górą była Agnieszka Radwańska. Zdecydowała seria 6 wygranych kolejno gemów. Ostatecznie set zakończył się zwycięstwem Polki.

Trzeci set rozpoczął się od bardzo dobrej gry Radwańskiej. Gładko wygrała pierwszego gema. Potem do głosu doszła kontuzja Białorusinki, która poprosiła o przerwę medyczną. Azarenka wróciła jeszcze na kort ale przy stanie 4:1 dla Radwańskiej poddała mecz.

Mecz z Białorusinką był najprawdopodobniej ostatnim w tym sezonie dla Radwańskiej. Teraz czeka ją operacja ręki z kontuzją której boryka się od pewnego czasu.