WTA Masters: Caroline Wozniacki pokonała Agnieszkę Radwańską

Agnieszka Radwańska przegrała 5:7, 6:2, 6:4 z Caroline Wozniacki w pierwszym spotkaniu na turnieju Masters w Stambule. Był to szósty mecz w historii obu zawodniczek, lecz po raz piąty lepsza okazała się rywalka polskiej tenisistki. Numer jeden światowego rankingu musiała napsuć sobie sporo krwi, aby pokonać Radwańską, która zaprezentowała się dziś z bardzo dobrej strony.

WTA Masters: Caroline Wozniacki pokonała Agnieszkę Radwańską WTA Masters: Caroline Wozniacki pokonała Agnieszkę Radwańską

Choć pierwszego gema w meczu wygrała Woźniacki, to jednak trzy następne należały już do Polki. Radwańska nie potrafiła jednak utrzymać przewagi, gdyż rywalka zaczęła grać lepiej i nie traciła już głupich punktów przez trafianie w siatkę. Dunka choć biegała dużo po korcie, to jednak ambitnie walczyła o każdą piłkę dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:4 Następne trzy gemy ponownie jednak należały do naszej tenisistki, dzięki czemu wygrała tego seta 7:5. Co ciekawe przy stanie 5:5 Agnieszka przełamała rywalkę, zostawiając na jej koncie zero punktów!

Pierwsze cztery gemy drugiej partii to seria przełamań obu tenisistek. Ataki zarówno Woźniackiej, jak i Radwańskiej straciły już jednak nieco na swojej sile. Kolejne gemy tego seta nie układały się już dobrze dla Polki. Najpierw rywalka wygrała swój serwis, później przełamała Agnieszkę, a gdy ponownie wygrała swoje podanie, było już wiadomo, że w tym secie Agnieszka nie ma o co walczyć.

Początek trzeciego seta, jeżeli chodzi o gemy był podobny do drugiego. Wyrównana rywalizacja trwała do wyniku 2:2, a następnie Woźniacki przełamała Polkę. Kluczowy w tej partii okazał się siódmy gem, w którym Radwańska ze stanu 0:40 doprowadziła do równowagi, a następnie przełamała rywalkę. Od stanu 4:4 każde następne gemy były niezwykle wyrównane oraz emocjonujące, bowiem w każdym z nich była równowaga i niezwykła walka o każdy punkt. Niestety górą wychodziła ostateczie wychodziła z nich Dunka i wygrała całego seta 6:4.